DEĞİŞİM KUPONU SİSTEMİ

Değişim Kuponu Sistemi Nedir?

yokyok.net bayileri 18.04.2019 tarihinden itibaren firmamıza gelen değişim kargolarını müşteri isimlerine tanımlanmış değişim kodları ile daha hızlı ve daha kolay bir şekilde göndermektedir.

 

 

Değişim Kuponu Nedir?

Değişim kodu firmamıza değişim kargosu gönderen müşterinin isim soy isimi ve değişim kodu olarak tanımlanmaktadır.

ÖRNEK: AYŞE ALTUN isimli bir müşteri firmamıza 100 TL değerinde bir değişim kargosu gönderdiğinde, değişim kargosunun firmamıza ulaştığı gün;

"AYŞE ALTUN DEĞİŞİM AYSEALTUN100" şeklinde bir değişim kuponu tanımlanır. 

Değişim kuponunuz sitemize kayıtlı olan cep telefonunuza whatsapp üzerinden aynı gün gönderilir.

 

 

Değişim Kuponu Nasıl Kullanılır?

1.ADIM: Değişim kuponunu kullanmak için ilk olarak değişim yapılacak ürünü sitemizden bedeni ile birlikte seçerek sepete eklemeniz gerekiyor.

2.ADIM: Sitemizdeki sağ üstte bulunan sepet logosuna tıklayarak; 

https://www.yokyok.net/Sepetim.aspx sepetim sayfasını açmanız gerekiyor.

 

 

3.ADIM: Sepetim sayfasında Hediye Çekleri yazısının altında bulunan alana değişim kuponunun sadece kod kısmını "AYSEALTUN100" kopyala yapıştır yöntemi ile eklemeniz ve EKLE Butonuna tıklamanız gerekiyor.

 


 

 

4.ADIM: Değişim kuponunuz ile başarılı şekilde değişim yaptıysanız, Sipariş Tutarı satırı altında bu siparişte kaç liralık değişim kuponu kullanıldığını İndirimler satırından görebilirsiniz.

 

 

Değişim Kuponu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Değişim kuponu kullanırken kodu eklediğinizde başında boşluk olamamasına dikkat etmelisiniz. Kodun başında boşluk olduğunda sistem kodunuzu tanımlayamayacak ve kodunuz çalışmayacaktır. Bu durumda eklediğiniz kodun başındaki boşlukları silerek kodun doğru çalışmasını sağlayabilirsiniz. 

 

 

Değişim Kodu Kullanırken Sepet Tutarı Ne Kadar Olmalı?

Değişim kuponu kullanırken; değişim kuponu sipariş tutarı ile aynı veya sipariş tutarından az olmalıdır.

Değişim kuponu sipariş tutarından fazla ise kod çalışmayacaktır.

ÖRNEK: Size tanımlanmış olan kupon 150 TL sipariş tutarı ise 140 TL ise kuponunuz sipariş tutarından fazla olduğu için çalışmayacak. Değişim kuponu değişime gönderdiğiniz tutarda tanımlanır ve bu tutarda değişim yapmanız gerekir. 

  

 

Sipariş Tutarı Kupon Tutarından Fazla İse Kupon Kullanılabilir mi?

Sipariş tutarı değişim kuponunuzdan fazla ise kupon tutarınız kadar indirim siparişinize yansıyacaktır. 

ÖRNEK: Sipariş tutarı 150 TL Kupon 100 TL'lik ise siparşinizden 100 TL'lik indirim sağlayarak. Ödenmesi gereken sipariş tutarı 50 TL kalacaktır. 

 

 

Değişim Kuponları Kaç Gün Geçerlidir?

Bayilerimize tanımlamış olduğumuz değişim kuponları 30 gün geçerlidir. Yasal olarak müşterilerin değişim hakkını kullanma süresi 30 gündür. Bu süre içerisinde müşterilerinizin değişimlerini gerçekleştirmenizi rica ediyoruz.

 

 

Değişim Kuponunu Kullandım Ama Müşterim Şimdi Başka Ürün İstiyor Ne Yapmalıyım?

Değişim Kuponunu kullandınız ve sipariş oluşturdunuz ama müşteriniz vazgeçti başka ürün istiyor. Böyle bir durumda whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçerek siparişin iptal edilmesini ve kuponun tekrar tanımlanmasını talep edebilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR